Pireyi ne öldürür doğal çözüm

Pireyi ne öldürür doğal çözüm
Pireyi ne öldürür doğal çözüm

Bir çok insan Pireyi öldürmenin doğal çözümlerini aramaktadır.Doğal çözümlerin bir çoğu çok etkili olmamakla beraber işe yarayan çözümlerde vardır. Bunlar nedir ve nasıl etki eder, aşağıda pireyi öldürür, kaçırıcı etki gösteren ne gibi doğal çözümler var madde madde anlatıyoruz.

Bizler bu gibi haşere problemlerinizde profesyonel bir destek almanız taraftarıyız. Deneyimsiz ve yanlış uygulamalar sorunu arttırmaktan öteye gitmez. Örneğin bir depo da sadece doğum yapan bir kedinin bulunduğu 5-6 metrekarelik bir alanda pire istilası var. Yanlı şbir uygulama pireleri rahatsız edeceği için tüm depoya yayabilir ve kontrolü dahada zorlaşır. Biz profesyoneller olarak bir çok defa bu gibi sorunlarla karşılaştık.

Evcil Hayvanınızdaki Pireyi Doğal Yollarla Öldürme

Limon Suyu : Bir kaseye limon suyunu alın, pire tarağını limonlu suya batırıp evcil hayvanın tüylerini tarayın. Limon suyundaki sitrik asit, pirelerin vücudunu yakacağı için doğal bir kovucu görevi görecektir.

Elma Sirkesi : Bir kabın yarısına su ve yarısınada elma sirkesi koyarak karıştırın. Pire tarağınızı bu karışıma batırarak evcil hayvanınızın tüylerini tarayın. Pireler sirke kokusunu ve tadını sevmezler ve kovucu olarak iş görür. Kalan sirkeli suyu bir sprey şişesine alarak evcil hayvanınızın hassas olmayan bölgelerine fıs fıs yaparak kullanın.

Esansiyel (Uçucu) Yağlar : Uçucu yağların bir çok şekillerde kullanımları vardır, bir kullanım şeklide haşerelere karşıdır. Bazı uçucu yağlar haşereler için kovucu özellik gösterir: Pirelerde kullanılabilecke uçucu yağlar şunlardır; Tarçın yağı, Sedir Ağacı yağı, Nane yağı, Çay ağacı yağı, Kekik yağı ve Okaliptus yağı. Su dolu sprey şişesine esansiyel yağdan 10-20 damla damlatarak hayvanın hassas olmayan bölgelerine sıkılarak kullanılır.

Evdeki Pirelerden Doğal Yollarla Kurtulma

Limon Suyu : Sprey şişesine koyduğumuz limon suyu evde pire aktivitesi görülen alanlara sıkılarak kullanılır. Limondaki sitrik asit pirenin vücudunu yakıp rahatsız edecektir. Uzun süre maruz kalırsa öldürecektir.

Diatomlu Toprak : Diatomlu topraklar yüksek nem çekici özelliğe ve çok küçük boyutlara sahiptir. Bahçe gibi alanlarda kullanılan diatomlu toprak pirelerin vücutlarındaki nemi çekerek kurutarak öldürür.

Borik Asit: Doğal asit çeşitlerinden olan kristal yapıdaki borik asit, haşerelerin kabuk katmalarını ç.zerek asitin içeri işlemesine yardımcı olur. Haşere uzun süre borik asite maruz kalırsa ölecektir.

Tuz : Pirelerin bulunduğu ortama tuz serperek, borik asit ve diatomlu toprak arası bir uygulama yapılmış olur. Tuz kristal yapısı sayesinde hem haşerenin vücudunu çizer, hemde nem çekmesi sayesinde kurutur.

Pire ve ilaçlamaların anlatıldığı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz. Aşağıda pire ilaçlama ile ilgili sık sorulan soruları okuyabilirsiniz.

Pire İlaçlamada

En uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp'dan Sor