Evde pire neden oluşur

Evde pire neden oluşur
Evde pire neden oluşur

Evde pire kendiliğinden oluşmaz, en çok rastladığımız neden şudur. sokak kedilerinden kaynaklı pire oluşur ve bir şekilde bu pire eve taşınır. Evinizde evcil hayvanınız var ise ve evcil hayvanınız dışarıya çıkıyor ise diğer canlılarla olan yakınlaşması sonrası pire evcil hayvanınızın üzerine gelir. Evcil hayvanınızda gerekli dış parazit ilaçları yapılmamış ise siz farkına varıncaya kadar uygun bir yaşama koşulu pireye sağlanmış olur. Geç farkına varıldığında pire üreme yapmış olabilir ve bir anda ciddi bir soruna yol açar.

Evinizde evcil hayvan yok ise genellikle apartman girişlerinde yaşayan sokak hayvanlarından dökülen pireleri eve taşımış olursunuz. Eve taşıdığınız bu pireler uygun üreme ortamı yakalayamadığı zaman ciddi bir probleme yol açmazlar. Kedi pireleri hakkında bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Evde pire neden oluşur a örnek vermek gerekirse; Apartman çevresinde ölü bir hayvan bulunduğunda farkına varılmadan kişi üzerinde yüzlerce pireyi evine taşıyabilir. Bu gibi bir durumda hızlıca önlem alıp evi ilaçlatmak gerekir. Eve gelen pireler eğer yumurtlama dönemindeler ise 1-2 nesil yaşamaya devam edeceklerdir. Bundan dolayı kendi kendine geçmesini beklemek uzun bir süre alır. Pireler uzunca bir süre hiç bir şey yemeden yaşayabilirler ama üreyemezler. Uygun bir beslenme alanı bulduklarında üremeye devam ederler.

Pire ve ilaçlamaların anlatıldığı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz. Aşağıda pire ilaçlama ile ilgili sık sorulan soruları okuyabilirsiniz.

Pire İlaçlamada

En uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Evde pire neden oluşur” yazısında bir düşünce

  1. Mukaddes diyor ki:

    Mrb benim evim müstakil ve bahçemde kedilerimin var ve şuan evimde de de pireler. Oluşmuş ve ben kendi imkanlarımla ilacladim ama pek bir yararı olmadi bana yardımcı olursanız sevinirim fiyat bilgisi siz nasıl uygulayacak siniz biraz bilgi veririseniz tşk ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp'dan Sor