Kemirgen kontrolü, sıçan, fare ilaçlama
Sıçan, Fare ilaçlama

Fare İlaçlama

İstanbul Anadolu yakasında hizmet veren şirketimiz, Fare İlaçlama Hizmetinde 15 senelik iyi bir tecrübeye sahiptir. Gerek mühendislerimiz ve gerek sahada çalışan teknik ekibimiz fare ilaçlama konusunda Dünya trendlerini takip ederek her tür soruna yerinde doğru şekilde müdahele eder. Gittiğimiz 1000 lerce Fare İlaçlama hizmetinde % 100 ‘e yakın olumlu sonuçlar elde etmekteyiz.

Bu başarıyı şu şekilde sağlıyoruz; Mühendislerimiz sürekli olarak güncel Pest Control Trendlerini analiz eder ve uygulayarak gözlemleyerek sonuçları değerlendirir. Alınan sonuçlara göre saha ekiplere gerekli eğitimler verilerek sahadaki geri dönüşümler analiz edilir. Bu şekilde sürekli olarak kendimizi geliştiren bir sisteme sahip oluyoruz. Kullandığımız fare zehirleri Dünya’nın en iyi ve en iddialı fare zehirleridir.

Ev, daire, ofis, işyeri, fabrika, gıda işletmeleri vb. tüm yerlere en uygun fiyatlarla Fare İlaçlama hizmetini 7/24 sunmaktayız.

Fare hakkında detaylı bilgiler bulunan makalemizi okumak için burayı tıklayınız.

Fare İlaçlama İçin Zehirler

 

Fare zehirleri
fare zehirleri

Fare ilaçlamasında kullanılacak olan tüm zehirlerin, Sağlık Bakanlığı’nın biyosidal ürünler yönetmeliğine göre üretilmiş ve ruhsatlandırılmış olması gerekmektedir. Genel olara fare zehirlerine rodentisit denmektedir. Eskiden ülkemizde çok tehlikeli kimyasal malzemeler ile çeşitli fare zehirleri yapılmaktaydı. Bu çeşit yapılan zehirler hedef canlı dışında başka canlılara da zarar verdiği için doğal yaşam için tehlikeliydi. Şu anda tüm Dünya’da sadece hedef canlılara etki edecek şekilde tasarlanan ürünler mevcut. Bu ürünler kullanımı kolay, sonuca yönelik ve zararlı etmenlerden uzak şekilde üretilmekdedi.

Firmamız Fare ilaçlama Hizmetinde Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olan ürünleri kullanmaktadır. Bu ürünler içinde kendini ispat etmiş ve kendimizin deneyimlediği ilaçları tercih etmekteyiz.

Sağlık bakanlığından onaylı ilaçları görmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz. Ürün tipi 14 olan grup Fare Zehirleridir.

Fare İlaçlama ve Yakalama Yöntemleri

Fare yapışkan tuzak
Fare yapışkan tuzak

Yapışkan Tuzaklar:

Yapışkan tuzakları evde kendimizde yapabildiğimiz gibi, hazır satılan yapışkanlı kağıtlarda vardır. Burada amaç farenin gezdiği noktalara yapışkanlı tuzak koyarak, farenin tuzak üzerinden geçmesini beklemek gerekir. Genelde küçük fındık faresi dediğimiz fare türleri bunlara yakalabilir ama lağım faresi gibi büyük türlerin yakalanması zordur.

Yapışkanlı tuzaklar eski bir uygulamadır, pratikte artık kullanımı yoktur. Bireysel olarak tercih edilmektedir, profesyonel olarak çalışan firmalar genelllikle yapışkanlı tuzaklar kullanmazlar.

Fare yemli kapan
Fare yemli kapan

Yemli Öldüren Fare Kapanları :

Genellikle demirden bir yay sistemi barındıran ve fareyi ezerek öldürmeyi hedefleyen tuzaklardır. Yem fare kapanının bir noktasına konur, fare yemi aldığında yaylı kıskaç hızla kapanarak fareyi yakalar. Eskiden evlerde sıkça gördüğümüz ve hala satılan sistemlerdir.

Yakalama yöntemi olarak acı verici olduğu için çok insani olduğu söylenemez. Farelerin kendi yaşam alanlarında yararlı özellikleri var ve acı verici bir şekilde öldürülmesi tavsiye etmediğimiz bir durumdur.

Yemli Öldürmeyen Fare Kapanları:

Telli Kapan
Telli Kapan

Kutuya benzeyen tamamen telden yapılan ve 4 tarafı kapalı bu kapan çeşitlerinin kullanımı şu şekildedir. Kapanın iç alanına çekici bir yem konulur. Fare yeme gelip kapana girdiğinde bir mekanizmayı tetikler ve  kapanın çıkış ağzı kapanır. Bu yöntemde amaç fareyi öldürmeden yakalayıp, dış ortama salmaktır. İnsani bir fare yakalama yöntemidir.

Profesyonel firmalar tarafından kullanılan canlı yakalama kutularının da çalışma mantığı aynıdır. Fare girdikten sonra dışarı çıkamaz. Profesyonel olarak kullanılanlarda kutu içine yem konulmayabilir veya yapışkan eklenebilir. Burada amaç öldürmeden değildir, genellikle kutu içinde fare ölür.

Fare İstasyonu İle Yemli İlaçlama :

Fare istasyonu
Fare istasyonu

Plastikten yapılmış iki tarafında giriş çıkışı kolay bir kutu sistemidir. Profesyonel olarak en sık kullanılan yöntemdir.

  • Buradaki birinci amaç fare için koyulacak yemlerin hedef canlı haricindeki canlılara zarar vermemesidir.
  • İkinci amaç koyulan yemi daha uzun süre yenebilecek kalitede tutmaktır. Yemi tozdan, nemden ve çeşitli etkenlerden korur.
  • Üçüncü amaç bu istasyonlar işaretlenerek kayıt altına alınır ve aylık periyotlarda fare popülasyonunu gözlem altında tutar. Bize analiz imkanı tanır, ona göre o ortama ek önlemler alınabilir
  • İçine her tür fare zehiri koyulabilir. Mum bloklar, pasta yemeler ve pallet yemler.

Serbest Yemleme ile Fare İlaçlama:

Popülasyonun çok olduğu ve hedef canlı dışındaki canlıların olmadığı yerlerde kullanılır bir yöntemdir. Yemler serbest şekilde farelerin gezebileceği yerlere atılır. Bu şekilde daha hızlı olarak fare popülasyonunun düşmesi beklenir.

Fare İlaçlama Fiyatları

Firmamız Fare İlaçlama hizmetinde oldukça uygun fiyatlar sunmaktadır. Çözüm odaklı çalıştığımız için müşterimize net olarak detayları aktarıyoruz. Problemin neden kaynaklandığını, nasıl çözülebileceğini ve nasıl korunabileceklerini anlatıyoruz.

Büyük alanlar için öne keşif yapmaktayız, problemin ne kadar yoğun olduğunu gördükten sonra direk yüzyüze fiyatlandırma yapıyoruz. Diğer alanlar ise ortalama fiyatlarımız mevcut.

0-100 Metrekare : 250-300 TL

100-150 Metrekare : 300-400 TL

150-250 Metrekare : 400 – 500 TL

250 Metrekare üstü : Görüşülmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir