Oryantal şark hamam böceği
oryantal şark hamam böceği

Oryantal Şark Hamam Böceği İlaçlama

Şark (doğu) hamam böceği, oryantal hamam böceği, su böceği, kara böcek olarakda bilinir. Çeşitli ülkelerde farklı isimlerle anılan oryantal şark hamam böceği ilaçlama uygulaması bir çok zararlıya göre kolay bir uygulamadır. İlaçlamanın zorluğu Şark hamam böceğinin yaşadığı yerlerle alakalıdır. Şark hamam böcekleri insektisitlere karşı zayıftır, hızlı bir şekilde ölürler.

Oryantal şark hamam böceği siyaha yakın, oval bir vücuda sahiptir. Yetişkin dişiler 20 – 27 mm boyundadır, yetişkin erkekler 18 – 29 mm boyalarındadır. Yavaş hareket ederler, nemli bölgeleri severler, ışıktan kaçarlar.

Çalışkan Group ilaçlama olarak onbinlerce müşterimizin şark hamam böceği problemini çözdük. İstanbulun bazı eski semtlerinde çok yoğun şekilde şark hamam böceği sorunu mevcuttur. Bizler uzman ilaçlamacılar olarak bir yere girdiğimizde sorunun kaynağını hızlıca anlar ve ona göre uygun ilaçlama yöntemi ile sorunu hızlıca çözeriz. Telefonlarımızdan bizi arayayarak en uygun fiyatı hemen alın.

Yaygın olan çok fazla hamam böceği türü vardır, bu nedenle sıklıkla bu türler birbirne karıştırılmaktadır. Yazdığımız makalelerde sizlere her detayı vererek sorununuzun net olarak hangi zararlı böcek olduğunu anlamanızı sağlıyoruz.

Oryantal hamam böceği ile ilgili hazırladığımız makalemiz linktedir. https://www.caliskanilaclama.com/oryantal-sark-hamam-bocegi/

Şark Hamam Böceği Mücadele Yöntemleri

Doğal Mücadele Yöntemleri

 • Şark hamam böcekleri nemli bölgeleri severler. Evinizde veya problem olan yerlerde nemli bögeleri bulup, yapılabiliyorsa nem kaynağını ortadan kaldırmalısınız.
 • Saklanabilecek alanlar bırakmayın, duvar çatlakları, oyuklar, kırık malzemeler gibi yerleri tamir edebilirsiniz.
 • Oryantal şark hamam böcekleri hemen hemen her tür şeyi yiyebilir. Özellikle leş gibi yiyilebilecek organik maddeleri severler. Bu tarz malzemlerin sürekli bulunduğu ortamları temizleyin.
 • Binaların çatı katlarında güvercin ve diğer kuşların dışkılarıyla beslenebilirler. Bu yüzden çatı katlarında hızla üreyebilirler. Ara ara çatı katlarınızı kontrol etmeniz gereklidir. Varsa dışkıları temizlemelisiniz.
 • Binaların kanalizasyon hatları potansiyel oryantal şark hamam böceği yuvalarıdır. Özellikle hatların bina girişleri zararlıların giremeyeceği şekilde dizayn edilmelidir.

Oryantal Şark Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

 • Çatı katı gibi ulaşılmayacak alanların ilaçlanmasında ULV ile ilaçlama uygulaması vardır.
 • Ulaşılabilecek alanların ilaçlanması matabi yardımı ile yapılır.
 • Daha büyük alanların ilaçlanmasında sırt pülvarizatörleri kullanılabilir.
 • Kullanılacak haşere ilacı genellikle SC (kokusuz) grubu ilaçlardır. Ulaşılmayacak alanlarda EC (kokulu) ilaç grubu kullanılabilr.
 • Bazı özel durumlarda ev içinde jel grubu ilaçlar kullanılabilir.
 • Bu tür hamam böcekleri ilaçlamaya iyi şekilde tepki verirler. Hemen hemen tüm haşere ilaçları öldürebilir.

Oryantal Şark Hamam Böceği Kısa Soru ve Cevaplar

İlaçlama işleminde evi terk etmek gerekmiyor. Kullanılan ilaçlar biyosidal grup ilaçlardır ve sadece hedef canlıya etki edecek şekilde formülüze edilmiştir.

İlaçlama sonrası minimum 2-3 gün sıvı temizlik tavsiye etmiyoruz. Süpürge kullanılabilir.

İnsanlara karşı zararsızdır, Farklı grup ilaçlar kullanılmasında gerekli uyarılar teknik personel tarafından yapılır.

100 Metrekare bir alanın Hamam böceği ilaçlaması maksimum 15-20 dakika zaman alır. Ön keşif ve diğer detaylar süreye dahil değildir.

Hamamböceği ilaçlaması bıraktıkalrı nimf leri gözönüne alarak bir kere yetmeyebilir. İlaçlama sırasında uzman personel gerekli görürse 2. uygulamanın alınması gerektiğini bildirir.

Garanti konusunun kararını sahadaki uzman personelimize bırakıyoruz. Uzman personelimiz durumu analiz eder 1 uygulama sonrası garanti verebilir. Firmamız genelde 2 uygulama ile garanti sunmaktadır.

İstanbul Oryantal Şark Hamam Böceği İlaçlama Hizmetinde

En Uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir