kulağakaçan ilaçlama
Kulağakaçan ilaçlama

Kulağakaçan ilaçlama hizmetinde İstanbul’da ön sıralarda yer alan şirketimizi, kulağakaçan problemleriniz için arayabilirsiniz. Bu konuda yüksek tecrübe ve bilgiye sahibiz, sorununuzu en iyi şekilde çözeceğimize inanabilirsiniz.

Kulağakaçan böceği hakkında buradaki geniş içerikli makalemizden bilgi alabilirsiniz.

https://www.caliskanilaclama.com/kulagakacan/

Kulağakaçan bir bahçe böceğidir, doğal yaşam alanı meyve bahçeleri, sebze bahçeleri, çeşitli ekinlerin bulunduğu alanlardır. Bahçelerde popülasyonları çok yükseldiği dönemlerde evlerde de gözükmektedir.

Kulağakaçan omnivor bir böcek türüdür. Omnivor hem etçil hem bitkisel besinleri tüketebilen canlılara denen ortak bir isimdir. Doğal yaşam alanlarında genelde yenebilecek bitkilerle beslenmektedirler. Aynı şekilde doğal habitatlarında yaprak biti gibi küçük canlılarlada beslenebilirler. Yetişkin kulağakaçan böcekleri daha yaygın şekilde bit gibi ufak canlıları tüketmektedir. Beslenme alışkanlıklarının bu kadar çeşitli olması kulağakaçanların uyum sağlama yeteneğinide geliştirmiştir. Popülasyon çoğaldığında besin sıkıntısından dolayı ev gibi insan yaşam alanlarına girmektedir.

Tarım ürünlerinde ciddi zararlar verebilecek potansiyele sahiptirler, bunda doğal düşmanlarının azlığı büyük etkendir. Diğer taraftan yaprak biti gibi tarım zararlılarının kontrolünde biyolojik savaş unsurlarından biridir. Yani hem zararlı, hem yararlı bir türdür diyebiliriz.

İnsanlara zararı yok gibidir, patojen mikroorganizmalar barındırmazlar, zehirli değillerdir ve insanları ısırmazlar. Görünüşlerinden dolayı insanları irrite edicidir ve korkulmaktadır. İsminin aksine kulağa kaçan insan kulaklarına kaçmaz, arkasında kulağa benzer kıskaçlarından dolayı bu ismi almışlardır. Evlerde sıklıkla Gümüşçün Böceği ile karıştırılmaktadır. İki tür tamamen birbirinden farklıdır.

Kulağakaçan İlaçlama

İlaçlama hizmetinde böceğin kontrolü önemlidir, dış alanda popülasyon olduğu sürece evinizin içerisinde yok etmeniz mümkün değildir. Öncelikle dış alanınızın kontrolü yapılmalıdır. DIş alandaki kontrol yapıldıktan sonra ev içinin ilaçlanması daha uygundur.

Ev içlerine girilmesini engellemek için çeşitli fiziksel yöntemler kullanılabilir. Yukarıda linkini paylaştığımız yazımızda detaylı olarak okuyabilirsiniz.

İlaçlamada ilaç seçimi bölgeye ve duruma göre değişkenlik gösterir. Net olarak sadece bu böcek türü için üretilmiş bir ilaç olmamakla beraber piyasadaki bir çok ilaç etkin şekilde kullanılmaktadır.

Dış bahçe alanlarının ilaçlanması

  • Sırt pülvarizatörleri ile bahçe gibi alanların ilaçlanması yapılır.
  • Genel haşere ilaç grubu olan SC grubu ilaçlar kullanılır.
  • Ortama göre uzman personel genel ilaçlama öncesi ve sonrası uyarıları yapacaktır.
  • İlaçlama uygulaması kısa sürecektir, pülvarizatör cihazı ilacı tüm alanlara etkin şekilde dağıtır. Ağaç yapraklarına kadar ilaç ulaşır.

Evlerin kulağakaçan ilaçlama uygulaması

  • Evlerde öncelikle fiziksel önlemlerin alınması gerekmektedir. Böceğin girebileceği ve yuvalanabileceği alanlar ortadan kaldırılmalıdır.
  • Ev içlerinde genellikle sc grubu kokusuz ilaçlar kullanılır.
  • Matabi yardımı ile ilaç tüm köşe çatlak, vb alanlara uygulanır.
  • Duruma göre jel haham böceği ilaçlarıda kullanılabilir.
  • Uzman personel ilaçlama öncesi ve sonrası uyarılarını yapar
  • Ortalama ilaçlama 15-20 dakika sürecektir.

Kahverengi Kokarca Böceği Kısa Soru ve Cevaplar

Kulağakaçan hepçildir, yani bir çok bitki ve canlı ile beslenebilirler.

Kulağakaçan evlere dış alanlardan, bahçelerden, tarlalardan gelir. Bazı durumlarda sebzelerden ve çeşitli her tür malzemeyle gelir.

Kulağa kaçan biyosidal insektisitler (böcek ilaçları) ile yok edilir. İyi bir ilaçlama firması sorununuzu çözecektir.

Korkacak bir durum değildir, endişelenmenize gerek yok. Yukarıda neden endişelenmemeniz gerektiğini özetledik. İyi bir haşere ilaçlama firması ile anlaşarak ilaçlama hizmeti almalısınız.

Kulağakaçan tarım ürünleri için zararlıdır ama insanlar açısından zararsızdır.

Kulağakaçan böceği normal koşullarda ısırmaz.

İstanbul Kualağa Kaçan Böceği İlaçlama Hizmetinde

En Uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir