Salyangoz ilaçlama
Salyangoz ilaçlama

Salyangoz ilaçlama hizmetinde İstanbul’un tüm ilçelerinde Çalışkan Group olarak hizmet vermekteyiz. İstanbul’da yoğun bir salyangoz istilası yaşanmaktadır. Özellikle senenin bazı aylarında ve ağaçlık alanlarda sorunu sıklıkla görmekteyiz.

İlaçlama uygulamasını anlatmadan önce Salyangozlar hakkında hazırladığımız bilgilendirici yazımızı buraki linkten okuyabilirsiniz. https://www.caliskanilaclama.com/salyangoz

Salyangoz direk olarak insana zarar vermez, tamamen zararsızdır. Dolaylı olarak zararlıdır, bitkilere zarar verir, iz bırakırlar. İnsanlara bulaşabilen bazı parazit hastalıklarınıda taşıyabilirler. Bu parazit hastalıkları şunlardır: schistosomiasis, angiostrongyliasis, fasciolopsiasis, opisthorchiasis, fascioliasis, paragonimiasis  ve clonorchiasis gibi parazit hastalıkları salyangozlar taşıyabilir. Bu nedenle salyangoz ile mücadele edilmelidir ve hızlıca İyi bir haşere ilaçlama firması ile çalışılmalıdır.

Salyagozların yaşam alanları nemli toprak alanlarıdır. Bahçeli müstakil olan bütün yerler salyangoz istilası yaşayabilir. Özellilkle yağmur sonrası çevrede sıklıkla karşılaşılabilir. Uygun üreme koşullarında bir anda binlerce salyangoz bahçenizde görülebilir.

Haşere ilaçlama firması seçiminde profesyonel, sağlık bakanlığı uygulama izin ruhsatı olan firmalardan seçim yapmanız gerekir. Salyangoz ilaçlama uygulaması kolaydır ama uygulama bahçe gibi alanlara yapıldığından diğer canlılara zarar verecek şeylerden kaçınmak gerekir.

Piyasada salyangoz uygulaması diye normal haşere ilaçlaması yapan firmalar mevcut. Bu uygulamalar salyangozlarda hiç bir işe yaramaz. Salyangozlar Mollusit sınıfı canlılardır, bir çok haşere ilacı trake solunumu yapan canlıları hedef alır. Bu yüzden normal haşere ilaçları salyangozlarda kullanılmaz.

Salyangoz İlaçlama Uygulaması:

  • Teknik ekibimiz sorunun büyüklüğünü görür, çevreyi analiz eder. Çevrede evcil hayvan grubu ve diğer canlıların olup olmadığına bakılır.
  • Kullanılacak ilaç grubu belirlenir.
  • Gerekli önlemleri alarak yapılacak uygulama hakkında müşteri bilgilendirilir.
  • Uygulama sadece dış alanlara salyangoz gelebilecek kenarlara yapılır.
  • Evin büyüklüğüne göre değişmekle beraber Salyangoz İlçalama Uygulaması 10-15 dak sürecektir.
Salyangoz İlaçlama Hizmetindeİstanbul'un Tüm SemtlerindeEn uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz
0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir