tesbih böceği ilaçlama
Tesbih böceği ilaçlama

Tesbih böceği ilaçlama hizmetlerinde Çalışkan Group Firması olarak İstanbul’da faaliyet göstermekteyiz. İlaçlama hizmetimiz Sağlık bakanlığı ruhsatlı ilaçlar ve tamamen biyosidal uygulamalar çerçevesinde yapılmaktadır. Evinizde tesbih böceği istilası var ise bizden bilgi alıp hızlı şekilde çözüme kavuşabilirsiniz.

Türkiye’de yaygın olarak Porcellio laevis ve P. scaber türleri bulunmaktadır. Tesbih böcekleri, zararlı böcekler grubunda değildir. Ekolojik çevre için faydalıdırlar.

Tesbih böceği ve türleri hakkında geniş bilgi alabileceğimiz makalemiz buradadır. https://www.caliskanilaclama.com/tesbih-bocegi/

Dış Görünüşü

Tesbih böceklerinin alt kısmı düz, üst kısım oval yuvarlaktır. Boyları ortalama 1-1,5 cm’dir. Vücutları bölümlerden oluşur, vücutlarının üst kısmında kitinden oluşan plaka şeklinde kabuk vardır. Baş kısımları top haline geldiğinde gözükmez. Başlarında iki kısa çift anten ve iki kısa kuyruk bulunur.

Yaşam Alanları

Tesbih böcekleri nem böcekleridir, vücutlarında su tutamazlar. Su tutamadıkları işçinde kuruyarak ölme ihtimalleri vardır, bu nedenle nemli olan bölgelerde yuvalanırlar. Dış alanlarda ağaç kütüklerinin altlarında, yaprakların altlarında, yarıklarda, çeşitli bahçe malzemelerinin altlarında yaşarlar. Ev içlerinde nemli alanlarda görülebilirler, evlere kapı, pencere altları ve yarıklardan girebilirler. Garajlarda, depolarda sıklıkla gözükürler. Kuru ortamlarda çok yaşayamazlar kuruyarak ölürler.

Beslenme

Tesbih böcekleri türleri çeşitli şekillder beslenmektedir ama Türkiye’deki türler genel olarak bitkisel beslenmektedir. Organik atıklar ve çürüyen bitkilerle beslenirler, bu nedenle bahçelerde yaygın olarak gözükürler.

Tesbih Böceği Mücadele Yöntemleri

Tesbih Böceği İstilasından Korunma

  • Nemli alanlar bırakmayın; Evinizde ve bahçenizde sürekli nem oluşturabilecek alanların bakımını yapmalısınız. Damlatan bir musluk vb. şeylerin tamiri yapılmalıdır.
  • Bahçe bakımlarını düzenli hale getirin. Tesbih böcekleri nemli ağaç parçaları, yaprak döküntüleri gibi alanlarda yuvalanırlar. Bu alanların bakımlarını yaparak yuvalanma alanları bırakılmamalıdır.
  • Bahçenizde gereksiz eşyalar bırakmayın
  • Kapı girişlerinizde alt boşluklar olmamasına dikkat edin.

Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih böceği mücadesinde doğal yolları denediniz ve başarılı olamadınız ise son çare olarak Böcek ilaçlama uygulaması düşünmelisiniz. Böcek ilaçlama hizmetinde Sağlık Bakanlığından Ruhsatlı firmaları tercih etmelisiniz. Her ne kadar kullanılan biyosidal ilaçlar zararsız denilse de, yanlış yapılan uygulamalar sizlere de zarar verebilir.

  • Tesbih böceği ilaçlamalarında SC (Kokusuz ) insektisitler kullanılır.
  • Hedef canlı dışında canlılara zarar vermemek için gelişigüzel her yer ilaçlanmamalıdır. Sadece Tesbih böceklerinin muhtemel yaşam alanları ilaçlanmalıdır.
  • İlaç dozajları üreticinin oranlarına göre ayarlanmalıdır.
  • Uygulamayı yapacak teknik personelin bu böcek hakkında genel bilgilere sahip olması gerekir.
  • İlaçlama uygulaması matabi yardımı ile yapılır.

Tesbih Böceği İlaçlama Kısa Soru ve Cevaplar

Tesbih böceği ilaçlama hizmeti fiyatı her zaman net değildir. Bir çok koşula göre değişecektir. Ortalama fiyatlar şu şekildedir.
0-100 metrekare: 200 TL
10-150 Metrekare: 250 TL
150 metrekare ve üzeri için aramanız daha uygun olur.

Tesbih böcekleri nemli alanları severler, kuru alanlarda yaşayamazlar. Evinizde nemli alan bırakmazsanız tesbih böcekleri de otomatikmen evinizden temizlenir.

Tesbih böcekleri ısırmazlar ve zehirli değillerdir, genellikle bitkisel organik malzemeler ile beslenirler.

Tesbih böceği kuru, nemsiz alanları sevmez

Evler tesbih böceklerinin yaşam alanı değildir, evinize bahçelerden gelir. Eğer evinizde barınabilecekleri bir ortam var ise evde yaşamaya devam edebilirler. Evde olmaması için evdeki nemli bölgeler kuru tutulmalıdır.

Tesbih böcekleri evlere kapı altlarından ve ev içine açılan çatlaklardan girebilirler.

Tesbih böcekleri insana zarar vermez, ısırmazlar zehirli değillerdir.

Tesbih böceklerini piyasada satılan bir çok SC grubu insektisit öldürür.

İstanbul’da Tesbih Böceği İlaçlama Hizmetinde

En Uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir