Çalışkan Haşere ilaçlama firması olarak “Apartman Site haşere ilaçlama” hizmetlerinde, sorununuzun takibini yapar ve sonuç alıncaya kadar destek sunarız. Eğer ilk uygulamada probleminiz biter dersek, sonraki uygulamalarımız ücretsiz olacaktır. Genel olarak Site apartman gibi toplu yaşam alanlarında uyguladığımız sistem şunlardır.

Apartman Site Haşere İlaçlama ve Çalışma şeklimiz nasıl ?

  • Telefon ile talep alınır, gerekli ön görüşme ve problemin tanımı kabaca işinde uzman bir personel aracılığıyla dinlenilir. Gerekli olan notları tarafımızca tutarız.
  • Telefon görüşmesinden sonra “Ücretsiz Keşif” hizmetimiz için karşılıklı olarak randevu verilir.
  • Ücretsiz keşif hizmetimizi kimya mühendisi veya ziraat mühendisi aracılığıyla yaparız. Keşifte görülen detaylar not alınır, resimler çekilir.
  • Ücretsiz keşif sonrası, fiyatlandırma yapılır. Problemin bitip bitmeyeceği veya periyota bağlanıp bağlanmayacağı söylenir. Gerektiği takdirde detaylı olarak yazılı şekilde mail yoluyla bilgi verilir.
  • Onay işlemi yapıldıktan sonra haşere ilaçlama için gün ve zaman belirlenir. Sizin alacağınız önlemler hakkında bilgi verilir.
  • Haşere ilaçlama zamanı 2 kişi lik deneyimli ekibimiz gelir ve gerekli uygulamayı yapar.

Apartman, site gibi toplu yaşam alanları sosyal alanlardır. Gerekli hijyen kontrollerinin ve haşere kontrollerin doğru ekipmanlarla doğru şekillerde, profesyonel ekiplerce uygulanması gerekmektedir. Düzenli ve periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Site ve apartmanlar için 3 aylık periyotlarla haşere böcek ilaçlama hizmeti alınmasını tavsiye ediyoruz.

Bina, site, apartman ve site bahçeleri ilaçlamasında ekibimiz gelip tüm alanın fizibilitesini çıkarır, keşif yapar ve ön çalışmasını hazırlar. Bunun amacı haşere, kemirgen üremesi olabilecek tüm noktaların belirlenmesi ve buna göre bir yol haritasını oluşturmaktır. Geniş alanlarda titiz bir çalışma olmadığı sürece problem çözülmez. Yaptığımız çalışma ilaçlamadan öte bir mühendislik çalışmasıdır. Kontrolsüzce veya bilinçsizce yapılan ilaçlamalarda malesef sorunlar çözülmekle kalmaz, sürekli para ve zaman harcarsınız. Bu nedenle ilaçlama hizmeti aldığınız firmanın bu konuda yeterli seviyede olması gerekir.

Apartman Site ve Benzeri Toplu Yaşam Alanlarında Olabilecek Haşere Riskleri ve İlaçlama

 • Hamam böceği türleri :

  Site ve apartmanların özellikle sıcak bölgelerinde hamam böceği riski vardır. Çatı katları, bodrum katları, ısıtma kazanlarının bulunduğu alanlar hamam böcekleri için iyi yuvalanma ve gelişme yerleridir. Hamam böceği ilaçlamasında sıvı SC (Süspansiyon konsantre) ilaçlar yeterli gelmektedir.

 • Kemirgenler (fare, sıçan türleri) :

  Kemirgen hemen hemen tüm kanalizasyon bölgelerinde olmaktadır. Eğer Site ve apartmanınız da atıl durumda olan çeşitli odalar, depo alanları varsa. Kanalizasyon yapınız düzgün yapılmamışsa kemirgen riski yüksektir. Kemirgen ilaçlama uygulamasında keşif sonrası belirlenen alanları kemirgen yem istasyonu ve gözlem istasyonları yerleştirilir. Aylık olarak takibi yapılır, çevre popülasyonları tahmin edilerek ona göre ek önlemler alınır.

 • Tırtıl :

  Site ve apartmanların ortak alanlarında dut ve benzeri ağaç grupları var ise tırtıl riski yüksektir. Evlere kadar girecek şekilde çoğalabilmektedir ve hemen hemen her tür bitkiye bulaşabilmektedirler. İlaçlama işlemi genel olarak bahçe alanlarında sırt motoru (Pülverizasyon) cihazı ile yapılmaktadır. Yere ve şartlara bağlı olarak kokulu veya kokusuz ilaçlama seçilebilir.

 • Pire ve Bit :

  Özellikle ortak alanlarda beslenen kedi, köpek gibi sokak hayvanlarında dönemsel olarak pire bit riski oldukça yüksektir. Düzenli olarak kedilere köpeklere ense ilaçları yapıldığında sorun minimize edilebilir ama her hayvanı kontrol etmek mümkün olmadığı için sıklıkla pire bit sorunları olmaktadır. Özellikle kedilerin yavrulama zamanlarında sıklıkla pire sorunu gözlemlemekteyiz. Pire ve bit sorununda profesyonel destek almak zorunludur, bireysel mücadele etmek sorunu büyütmekten başka bir işe yaramaz. İlaçlamasında sorunun kaynağı tespit edilir. Kaynak bulunamaz ise problemin çözümü zorlaşır. Genelde kuytu köşe yerlerde ölü kedi vb. bir sorun vardır. Kullanılacak ilaç seçimi ve uygulama yöntemi yere problemin büyüklüğüne göre değişmektedir.

 • Kuş Bitleri:

  Site ve apartmanların çatı katları güvercin, martı, karga vb. kuşlar için uygun bir yuvalama alanı ise kuş biti olma ihtimali yüksektir. Genelde üst dairelerde bu sorun fark edilir ve bireysel ilaçlama hizmeti isterler. Sorun aslında dış kaynaklı olduğundan çoğunlukla ilaçlama sonrası problem devam eder. Sorun kaynağı iyi şekilde tespit edilip ona göre önlemler almak sorunu daha hızlı çözer. İlaçlama işlemi ve uygulama metodu yere göre değişebilir.

Bina, site, apartmanlarda bir çok çeşit haşereye rastlanmaktadır. Bunlar; hamam böcekleri, tahta kurusu, kalorifer böcekleri, bitler, pireler, fareler, sıçanlar, sinekler görülmekte ve yuvalanma yapmaktadırlar. Yuvalanma yaptıklar ve üreme yaptıkları alanların iyi tespit edilip buna göre önlemlerin alınması gerekmektedir.

Bina, site apartman haşere ilaçlama

Bina site apartman ilaçlama

Çalışkan firması olarak özellikle böyle ortamlarda çok titiz çalışmaktayız. Gerekli hassasiyetlerin farkındayız, çalışmalarımızı da bu yönde yapmaktayız.

Bina, site, apartmanlar için ön fizibilite yapılır ve gerekli bilgiler verildikten sonra karşılıklı olarak mutabakat sağlandığında düzenli olarak hizmeti sağlarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir