örümcek ilaçlama
Örümcek İlaçlama

Çalışkan Group ilaçlama, istanbul’da 10 senedir haşere, kemirgen, böcek ilaçlama hizmetinde faaliyet göstermektedir. Örümcek ilaçlama taleplerinizde de Yüzde yüze yakın çözümler ile herzaman yanınızdayız. Firmamız teknik personelinin hepsi 10 senedir ilaçlama sektöründedir ve oldukça deneyimlilerdir. Sizlere gerekli bilgileri sunar, en kısa zamanda ilaçlama hizmetini sunar ve taleplerinizi karşılarlar.

ÖrümcekEklembacaklılar şubesinin örümceğimsiler (Arachnida) sınıfının örümcekler (Araneae) takımından türlerine verilen genel ad. Hemen hemen dünyanın her tarafında yaşarlar. 2012 rakamlarına göre 112  familyada ve 3879 cinste toplanan 43.244 türü bilinmektedir.

Örümceklerin Türkiye‘de 2012 rakamlarına göre 53 familyada toplam 958 türü bulunur. 131 tür ile Gnaphosidae familyası ilk sıradadır ve bunu Linyphiidae (105 tür), Salticidae (98 tür), Thomisidae (87 tür), Theridiidae (77 tür), Lycosidae (73 tür), Agelenidae (55 tür), Araneidae (54 tür), Dysderidae (49 tür) ile Philodromidae (39 tür) takip eder.

Türkiye’de zehirli ve zehirsiz örümcek türleri vardır. Her ihtimale karşı örümcek olan yerlerden uzak durmak gereklidir. Özellikle alerjik reaksiyonlar olabileceğinden önlem almakta fayda vardır.

Örümcek ile ilgili hazırladığımız makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Örümcek İle Mücadele

Örümceklerin Eve Girmesini Önleme

Örümcekler evlere gıda ve barınma amaçlı gelmektedir. Evlerde köşeler gibi alanlara ağ yaparak hem besin ihtiyaçlarını hemde barınma ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Evde örümcek olması örümceğin cinsine göre tehlikeli olabilir. Aşağıdaki önlemler ile örümceklerin eve girişlerini engelleyebilirsiniz.

  • Böceklerin bir çoğu gibi örümceklerde evlere kapı altlarında, pervazlarda, pencere açıklıklarından, yarık ve çatlaklardan girerler. Bu gibi alanları kapatarak girmeleri engellenebilir.
  • Bacalara baca kapağı takılmalıdır, pencerelerde sineklikler bulunabilir.
  • Evdeki elektrik, gider hatları gibi boru hatları kapatılmalıdır.
  • Bahçeli evlerde, dış ışıkları açık tutabilirsiniz. Işık örümceklerin girişini engeller.
  • Bahçenizin düzenli bitki, ağaç bakımlarını yapmalısınız. Bu alanlar örümcekler için beslenme ve barınma alanlarıdır. Bahçe bakımı ne kadar düzenli ise okadar örümcek popülasyonu azalır.
  • Ev temizliği sık sık ve detaylı yapılmalıdır. Örümcek dipli bucaklı temizlik yapılan evlerde barınma yapamaz.

Örümcekleri Yok Etmede Doğal Yöntemler

1. Beyaz Sirke:

Sirke spreyi, özellikle örümcekler için organik bir haşere kontrolü görevi görebilir. İnsanlar için zararsız olsa da, örümceklerin oldukça hassas olduğu ekşi bir tat ve koku veren asetik asit içerir. Yapmak için, bir sprey şişesinde eşit miktarda sirke ve suyu karıştırın. Evinizin etrafına püskürtün, mutfağınıza ve böceklerin girebileceği girişlere sıkın. Banyo ve mutfağınızda temizlik maddesi olarak sirke kullanmak, iki işi aynı anda halletmek için harika bir yoldur!

2. Narenciye

Örümcekler narenciyeyi sirke gibi sevmezler. Mutfağınızdaki tezgahta bir kapta narenciye bulundurmak, örümcekleri dışarıda tutmanın (ve aileniz için sağlıklı beslenmeyi teşvik etmenin) harika bir yoludur. Ayrıca, pencere pervazları ve kapılar boyunca kalan narenciye kabuklarını da ovalayabilirsiniz. Sirke kokusunu daha az keskin hale getirmek için birkaç portakal kabuğunu gece boyunca bir bardak sirke içinde bekletmeyi deneyebilirsiniz. Demlenmiş sirkeyi suyla karıştırılmış bir sprey şişesine ekleyin. Temizlik maddesi olarak kullanılabilir veya böcek trafiğinin yoğun olduğu alanlarda püskürtülebilir.

3. Nane

Nane harika bir doğal haşere kovucudur. Örümcekler dahil çoğu böcek naneden nefret eder. Bir sprey şişesindeki suya nane esansiyel yağı ekleyin ve evinizin her yerine püskürtün. Ek bir bonus, evinizin nane gibi taze kokmasıdır. Ayrıca biraz kuru nane yaprağını ezip küçük poşetler halinde mutfak dolabınıza koyabilirsiniz. Taze naneniz yoksa poşet nane çayı da kullanabilirsiniz. Böceklerin evinize girmesini önlemenin bir başka harika yolu da giriş yollarınızın yakınına nane yaprakları dikmektir.

4. Diyatomlu Toprak

Birçok insan diyatomlu toprak (DE) hakkında fazla bir şey bilmiyor. Diyatomlu toprak , dış kabuğu silikadan yapılmış, diatom adı verilen belirli bir alg türünün fosilleşmiş kalıntılarından oluşur. Diyatomların iskeletleri nehirlerin, derelerin, göllerin ve okyanusların dibindeki tortullarda bulunur ve toplanır. Bu beyaz toz sadece ucuz ve etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda toksik değildir, bu da onu evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız olduğunda örümcekleri kovmak için mükemmel bir seçim haline getirir. DE’deki silika, temel olarak, haşerelerin tüm nemini emerek onların kurumasına neden olur. Böcek girecğeini düşündüğünüz alanların etrafına DE serpebilirsiniz.

Ayrıca 1 yemek kaşığı DE’yi bir sprey şişesine karıştırabilirsiniz. İyice çalkalayın ve evinizin dışında örümcek gördüğünüz yerlere püskürtün. Diğer haşereleri bahçenizden uzak tutmak için de kullanabilirsiniz. Ya bitkileri bir toz halkasıyla daire içine alın ya da su karışımıyla püskürtün. DE kullanırken tozu solumamaya dikkat edin. Uygularken suyu karıştırmanız tozun solunmasını önlemenize yardımcı olacaktır. Ve gıda sınıfı diyatomlu toprak satın aldığınızdan emin olun .

5. Sedir

Evinizin etrafına ve evinizin içine serpiştirilmiş sedir ağacı parçaları , örümceklerden ve diğer böceklerden sizi kurtulacaktır. Ek bir bonus, evinizin etrafında hoş bir odunsu koku yayar.

6. At Kestanesi

At kestanelerinin örümcekleri uzaklaştırdığı bilinmektedir. Pencere pervazlarınıza veya süpürgeliklerinize birkaç tane yerleştirmek, örümceklerin orada asılı kalmasını önleyecektir. Kestaneler bozulmadan önce uzun süre dayanır, bu yüzden kullanımı iyidir.

7. Tozları Temizleyin

Örümcekler, çok sayıda örümcek ağı bulunan tozlu alanları sık sık kullanırlar. Evinizi temiz ve düzenli tutmak evinizi daha az davetkar hale getirecektir. Düzenli toz alma ve vakumlama, böceklerin kendilerini evde yapmalarını önleyecektir.

Örümcek İlaçlama

Örümcek ile mücadelede her şeyi denediniz ve sonuç alamadınız ise son çare olarak profesyonel böcek ilaçlama firmasından destek almalısınız.

Örümcek ilaçları toz ve sıvı formalarda olabilir. Etki mekanizmalrına görede farklılıklar gösterebilir. Sizin oramınıza en uygun ilaç ve uygulama yöntemini ilaçlama firması belirleyecektir.

Seçtiğiniz firma uzun süre ilaçlama sektöründe olmalı, özellikle kaçak, belgesiz çalışan firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çalışkan ilaçlama olarak örümcek problemlerinizde her zaman yanınızdayız. Telefon ile hızlıca fiyat ve bilgi talep edebilirsiniz.

Örümcek İlaçlama Kısa Soru ve Cevaplar

Örümcek ilaçlama hizmeti kullanılacka ilaç ve yönteme göre değişmekle beraber. Ortalama fiyatlar şu şekildedir.
0-100 metrekare: 200 TL
10-150 Metrekare: 250 TL
150 metrekare ve üzeri için aramanız daha uygun olur.

Örümcekler eve gıda ve barınma amaçlı girerler. Evde uygun alanlar var ise evde yuvalanabilirler.

Çalışkan ilaçlama bahçenizdeki tüm kene sorunlarınıza yerinde müdahele eder ve sizi bu sorundan kurtarır. Uzman olmayan firmalara ilaçlama yaptırmayın.

Genel bahçe bakımları iyi şekilde yapılmalıdır. Örümceğin yuvalanabileceği alanlar bırakılmamalıdır. Bahçe için genel bir ilaçlama yapılması daha uygun olacaktır.

Çamaşır suyu yoğun olarak kullanılırsa öldürür ama uygulamada hiç pratik değildir. Bir örümceğin üzerine sürekli olarak çamaşır suyu dökemezsiniz. Makalemizde örümcek mücadelesinde doğal olarak kullanılacak maddeleri listeledik.

Tavan gibi bölgelerde örümceği elektrikli süpürge makinası ile çekebilirsiniz. Yüksek tavanlı büyük bir ev ise ULV makinası ile ilaçlanması gerekir.

Sadece örümcekler için üretilmiş bir ilaç yoktur, geniş prospektüslü haşere ilaçları ile ilaçlama yapılır. Sorun örümceğin ilaca temas etmesidir. Standart matabi ile yapılan ilaçlamalarda ilaç yüzeye sıkılır. Uzun eklem bacaklı örümcekler ilaca temas etmeden bu yüzeylerde hareket edebilirler. 

Örümcekler, sirke kokusundan, naneden, narenciyelerden, sedir ağacı kokusundan, at kestanesinden hoşlanmazlar. 

Örümcekler, sirke kokusundan, naneden, narenciyelerden, sedir ağacı kokusunu sevmezler.

Örümcekler dış alanlardan evimize giererler. Bir çok haşere gibi bunuda önlemenin en birinci yolu girebilecekleri alanları kapatmaktadır. Makelmizde bunlar yer almaktadır.

Örümcekler bazı kokuları sevmezler, bu kokuları kullanarak eve girmelerini engelleyebilirsiniz.

İstanbul’da Kene İlaçlama Hizmetinde

En Uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir