Çıyan ilaçlama
Çıyan ilaçlama

Çıyanlar, yırtıcı zehirli eklembacaklılardır. Vücutları uzun boğumlu vücut bölümleri vardır. Çoğu çıyan ısırığı ağrılı ve zehirlidir, zehrini baş bölgelerinde bulunan kıskaçlar ile enjekte etmektedirler. Kırkayak grubuna dahil olmalarına rağmen bacak sayıları değişkenlik gösterir. Örümcek ve akrepler gibi çıyanlarda ağırlıklı olarak etçil beslenir. İstanbul ve türkiye’nin diğer bölgelerinde sıklıkla karşılaşılan bir türdür. Böcek türleri arasında olan çıyanlar, diğer bir çok böcekten daha tehlikelidir, yaşam alanlarında çıyan görüldüğü takdirde hızlıca ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

İstanbul’da özellikle ağaçlık bölgelere yakın olan ilçelerde çıyanlara rastlamaktayız. Firmamız çıyan ilaçlamada yüksek başarı oranlarına sahiptir. Genellikle 2 periyot ilaçlama uygulaması sonrası çıyan sorunu %100 ortadan kalkar.

İstanbulda çıyan rastladığımız ilçeler: Sarıyer, Beykoz, Adalar, Ataşehir, Şile, Maltepe, Kartal, Tuzla, Çekmeköy ve diğer ilçelerde kısmi bölgeler.

Çıyan ile ilgili genel bilgilerin olduğu yazımızı linkten okuyabilirsiniz. https://www.caliskanilaclama.com/ciyan/

Çıyanların Genel Özellikleri

  • Bir çok türü zehirlidir, zehiri şiddetli ağrıları, şişmelere zebebiyet verir. Herhangi bir alerjik reaksiyon göstermedikten sonra ölümcül değillerdir.
  • Gece aktiftirler, gece besin ararlar.
  • Utangaç bir türdür, insanlardan kaçarlar
  • Küçük türleri insan derisini delemez, ısıran türler büyük türlerdir.
  • Kısa bacaklıdır, her boğumda bir çift bacak bulunur. Renkleri sarı ve kahverengi olabilir.
  • Çıyanlar etçil böceklerdir, küçük böceklerle beslenirler
  • Ülkemizde ortalama 5 – 7 santim boyunda olan türleri vardır.
  • Yuvalanma alanları toprak altı, taş altları, odun altları gibi nemli kalabilecek yerlerdir.
  • Kırkayak ile karıştırılabilir, kırkayaklardan farklı olan tarafları çıyan ile ilgil yazdığımız yazımıda bulunmaktadır. https://www.caliskanilaclama.com/ciyan/

Çıyan İlaçlama Uygulaması

Çıyan, bir çok böcek gibi trake solunumu yapar. Yani trake solunumu yapan diğer böcek türleriyle aynı intektisit grubu ilaçlar çıyanlarda öldürücü etki gösterir.

İlaçlama firması olarak EW (Suda Emülsiyon) grubu ilaçları, çıyan ilaçlama hizmetinde kullanmaktayız. Çıyanlar genelde müstakil bahçeli evlerde ve bahçelerde bulunmaktadır. İlaç seçiminde sorunun nereden kaynaklandığını belirleyip o alanlara yoğunluk veririz. Ev içi gibi alanların ilaçlanmasında gerekli güvenlik önlemlerimizi ve müşteriye uyarılarımızı yaptıktan sonra bir bariyer uygulama yaparız.

Bariyer ilaçlama uygulaması, dışarıdan her tür trake solunumu yapan böceğin iç yaşam alanlarına ulaşmamasını sağlar. Eğer bariyer sistem üzerinden geçen olursa da 1-2 gün içinde enfekte olan böcek veya çıyan ölecektir.

Çıyan İlaçlama Hizmetindeİstanbulun Tüm SemtlerindeEn uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz
0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir