Pire ilaçlama nasıl yapılır

Pire ilaçlama nasıl yapılır
Pire ilaçlama nasıl yapılır

Pire ilaçlama da ortam ve çeşitli etkenler göz önüne alınarak uygulama seçimi yapılır. Uzman personeller deneyimlerinden yola çıkarak bu süreci oldukça kısaltır, çevrede risk analizini oluşturur ve buna göre pire ilaçlama yapar. Seçim ve uygulama nasıl yapılır ;

Bahçe Gibi Alanlar : Bahçe gibi alanlarda genellikle büyük sırt motorlu ilaçlama pompaları kullanılmaktadır. Gerekli miktarda pire ilaç solüsyonu hazırlanarak tüm bahçe alanı pireye karşı ilaçlanır.

Düz Dış Alanlar : Bu  gibi yerlerde el matabi yardımı ile tüm yüzey ıslatılarak pire ilaçlaması yapılır.

Depo Gibi Karışık Alanlar : Bu gibi alanlarda çok fazla eşya ve girilemeyecek alanlar mevcuttur. Bu nedenle bizler sırt motoru yardımı ile mümkün olabilecek her alanın ilaçlanması yaparız. Girilemeyecek alanlar için sırt motorunun yüksek atım gücünden faydalanırız.

İç Alanlar (Ev, Ofis vb) : İç alanların ilaçlama uygulamasının uzman personellerce yapılmasını tavsiye etmekteyiz. İlaçlamada çok fazla varyant olduğundan iç alanda yapılacak uygulamar sizlerin sağlığınıda etkileyecektir. genellikle iç alanlarda el matabisi ile pire ilaçlama yapmaktayız.

Uzman personeller bir yere girdiklerinde hızlıca yapılacak uygulamayı ve ilaç seçimini yapacaktır. Pire popülasyonu ve yayılımıda önemli etkenlerdir. Bizler kesinlikle pire ilaçlama uygulamalarının profesyonel ekiplerce yapılması taraftarıyız. Şu unutulmamalıdır, yanlış uygulamalar çevre sağlığını ve diğer canlılarıda olumsuz yönde etkileyecektir.

Pire ve ilaçlamaların anlatıldığı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz. Aşağıda pire ilaçlama ile ilgili sık sorulan soruları okuyabilirsiniz.

 

Pire İlaçlamada

En uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp'dan Sor