Pire neden hoşlanmaz

Pire neden hoşlanmaz
Pire neden hoşlanmaz

Her canlı gibi pire de bazı şeylerden hoşlanmaz. Pireler neden bu malzemelerden hoşlanmaz aşağıdaki makalemizde madde madde yer verdik. Pireler kendilerini rahatsız eden, yuvalandığı yerden çıkmaya zorlayan, sevmedikleri koku ve tatlardan uzaklaşmak isterler, hoşlanmazlar. Pirelerin hoşlanmadıkları şeyleri ve neden hoşlanmadıklarını anlatan yazımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

  1. Su gibi sıvılar : Serbest ortamda olan pireler sudan hoşlanmazlar, çünkü su bulunan ortamda zıplayamazlar ve yeni konakçıya ulaşamazlar.
  2. Limon Suyu : Limon suyunun asidik yapısı ciltlerini tahriş ettiğinden dolayı uzaklaşırlar ve ortamda çok kaldıklarında öldürebilir.
  3. Elma Sirkesi : Elma sirkeside bir diğer hoşlanmadıkları evde bulunabilecek doğal malzemedir. Elma sirkesinin hem kokusu hemde tadı pire için iticidir.
  4. Borik Asit: Kristalize yapıdaki bu asit türü bir çok haşere için öldürücü etkiye sahiptir. Borik asidin sert kristal yapısı böcelerin kabuklarını çizerek tahriş eder.
  5. Tuz : Doğal kaya tuzu ve sofra tuzu hem sert yapısı sebebiyle haşerelerin kabuklarına zarar verir. Tuzun nem çekme özelliğide böceklerin vücutlarındaki nemi çekerek kurutur.
  6. Diatomlu Toprak: Bu doğal kil türü toprak çeşidi çok yüksek nem çekme özelliğine sahiptir. Mikroskobik boyutlardaki yapısı sayesinde böceklerin vücuduna yapışarak derilerini kuruturlar. Uzun süre maruz kalmada böceği ve pireleri öldürür.
  7. Esansiyel (Uçucu) Yağlar : Çoğu esansiyel yağ doğal haşere kovucu grevi görür. Haşereler bu kokuları sevmez ve ortamdan uzaklaşırlar. Özellile evcil hayvanlarınızın kıllarına, tüylerine, kıl köklerine esansiyel yağ sürerek pirelerin buralarda barınamamasını sağlarsınız. Pirelerde kovucu etki gösteren esansiyel yağlar şunlardır; Tarçın yağıSedir Ağacı yağıNane yağıÇay ağacı yağıKekik yağı ve Okaliptus yağı.

Pire ve ilaçlamaların anlatıldığı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz. Aşağıda pire ilaçlama ile ilgili sık sorulan soruları okuyabilirsiniz.

Pire İlaçlamada

En uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp'dan Sor