Pire insan vücudunda kalırmı

Pire insan vücudunda kalırmı
Pire insan vücudunda kalırmı

Pire insanda kalırmı ve insana gelirmi? Pire insan vücudunda beslenir, tutunur ama kalmaz. Pire genellikle bir  hayvandan (evcil veya sokak hayvanı) insana gelir. . Evcil hayvanda olabilir, sokak hayvanlarıda olabilir. Sokak hayvanlarının gezdiği yerlerde yere pire döker, aynı bölgede yürüyor isek insanada büyük olasılıkla gelecektir. Evcil hayvanları sevdiğimizde dokunduğumuzda direk konakçıdan üzerimize gelebilirler ama insan vücudunda kalırmı.

Pire normal koşullarda insan vücudunda uzun süreli kalmaz. Pirenin insan vücudunda kedi, köpek gibi saklanabileceği ve tutunabileceği bir yüzey olmamasından gizlenemezler. Türkiye’de çok görülen pire çeşidi kedi piresidir.

Yerde olan pire zıplayarak bacaklara yapılır ve kana doğru hareket ederler. Kendilerine uygun bir yer bulduklarında deriyi delerek kanla beslenirler. Pire olduğunu şüphelendiğimi bir alanı kontrol etmek için beyaz bir alt giysi ile ortama girmek yeterlidir. Pire var ise kesinlikle beyaz giysi üzerinde göreceksiniz.

Pireler beslenmek zorundadırlar, normalde insanlar beslenip ürebilecekleri ideal ortam olmadığı için ilk fırsatta insan üzerinde gidecektir.

Pire ve ilaçlamaların anlatıldığı makalemizi buradan inceleyebilirsiniz. Aşağıda pire ilaçlama ile ilgili sık sorulan soruları okuyabilirsiniz.

Pire İlaçlamada

En uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp'dan Sor