Çalışkan ilaçlama firması olarak uzun senelerdir Yazlık tipi yaşam alanlarında ilaçlama hizmeti veriyoruz. Müşterilerimiz belli periyotlar dahilinde haşere böcek ilaçlama hizmeti almaktadır. Bizlerde bu güveni boşa çıkarmamak için olabilecek her türlü sorunu hesap ederek ilaçlama hizmetini veriyoruz. Yazlık yerlerdeki haşere ilaçlama ve böcek ilaçlama hizmetimizde çalışma şekli olarak müşterimizin önceliklerini ön planda tutup sorununu çözene kadar işin peşinde oluyoruz.

Yazlık ilaçlama hizmetinde neler yapıyoruz.

Yazlık haşere böcek ilaçlama
Yazlık haşere böcek ilaçlama
  • Yazlık haşere böcek ilaçlama veya keşif talebi geldiğinde, telefonla ön görüşme yapıyoruz. Problemin ne olduğunu villlanızın genel alanlarını bahçe durumunu, villla da yaşayan kişileri öğreniyoruz.
  • Yazlığınızın haşere böcek ilaçlama hizmeti için “Ücretsiz Ön Keşif” yapıyoruz. Ücretsiz ön keşif için zaman tarih belirliyoruz. Genelde aradığınız gün ön keşif hizmetini sunmuş oluyoruz.
  • Ön keşif genellikle bir mühendis ve teknik elemandan oluşan ekiple yapılır. Ön keşifte bahçenizde olan haşere böcek kemirgen problemleri belirleniyor. Gerekli olan açıklamalar sizlere sözlü olarak aktarılıyor. Problemlerin kaynakları ve nasıl çözülebilir bunlarla ilgili konuştuktan sonra, fiyat belirleniyor.
  • Karşılıklı olarak anlaşıldığı takdirde ilaçlama hizmeti için gün ve saat belirleniyor.
  • Yazlığa İlaçlamaya giden ekibimizden bir tanesi ön keşifte bulunan ekibimizle aynı kişidir.
  • Yazlık İlaçlama uygulaması yapılır ve ilaçlama sonucunda size ilaçlama yapıldığına daire uygulama raporu verilir. Gerekli güvenlik önlemleri ilaçlama sonrası neler yapmanız gerektiği hakkında bilgiler veriyoruz. Villada gördüğümüz çeşitli yapı problemleri ve oluşturabilecekleri riskler tarafınıza sözlü olarak aktarılıyor.

Yazlık yerlerde olabilecek haşere böcek kemirgen riskleri nelerdir ve ilaçlama ?

Kemirgenler (Fare, sıçan) :

Sıklıkla karşılaştığımız ana problemlerden biridir. Yazlığınız da atıl vaziyette bulunan yuvalama alanları var ise, bahçenizin toprak yapısı yuvalanmaya uygunsa, duvarlar taş duvar ise vb. gibi kemirgen riski olasıdır. Kemirgen (fare, sıçan) kontrolünde temel olarak belirlenen alanlara yem istasyonları kurularak kontrol sağlanır.

Hamam böceği türleri (Şark hamam böceği, Amerikan hamam böceği):

Bahçeler sıklıkla sulandığı için toprak genellikle nemlidir. Özellikle bina duvar kenarlarında da çökme ve benzeri durumlar var ise hamam böceği bahçenizde olabilir. Hamam böceği ilaçlama da SC (solüsyon konsantre) intektisit ilaçlar kullanılmaktadır. İlaçlama kokusuzdur, insan sağlığına zararsızdır.

Akrep, Kırkayak, Çıyan :

Bahçe alanlarında sıklıkla görülen 3 haşere türüdür, özellkle çatlak ve benzeri yapı bozuklukları var ise olma ihtimali yüksektir. Akrep ve çıyan direk olarak zararlıdır, zehirli olma durumları vardır (türüne göre). İlaçlama hizmeti SC intektisit ilaçlar ile sağlanmaktadır. SC ilaçlar genelde kokusuz ve insan sağlığına zararsızdır.

Tesbih böceği :

Tesbih böceği zararsızdır ama bazı yerlerdeki çokluğu insanlara rahatsızlık duygusu verebilir. İlaçlamasında SC ilaçlar kullanılır.

Karınca:

Genelde tüm her yerde karıncalar olmasına rağmen, bazı durumlarda rahatsızlık verebilecek popülasyonlara ulaşabilirler. Karınca popülasyonu normal boyutlarda ise ilaçlama tavsiye etmiyoruz. Aşırı durumlarda bariyer itici uygulama yapılabilir veya karınca jeli kullanılarak sorun çözülmeye sağlanır.

Yaban Arısı:

Bal arılarının olduğu yerlerde arılarla ilgili ilaçlama işlemini etik olarak doğru bulmuyoruz ve yapmıyoruz. Yaban arıları için diğer uçucuları etkilemeyecek doğal yöntemler tercihimizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir