Sivrisinek ve Karasinek Öldürme Yakalama Yöntemleri

Sivrisinek ve Karasinek Öldürme Yakalama Yöntemleri

Sivrisinek ve Karasinek Öldürme Yöntemleri Yolları Nelerdir? Yaz gelirken büyük sorunlardan birisi daha geliyor. Evet, yazın çektiğimiz en büyük sıkıntılardan birisi sivrisinekler oluyor. Her ne kadar ilaç kullansak da bazen işe yaramayabiliyor. Ayrıca fiyatlarının çok fazla olması ve kimyasal madde içermeleri de insan sağlığını tehdit ediyor. Bu yazımızda sivrisineklerden nasıl kurtulacağımızı anlatacağız. Vereceğimiz bilgiler evinizde rahatlıkla kendinizin yapabileceği sivrisinek öldürme yöntemleridir.

Ev ve El Yapımı Sivrisinek Tuzağı

Bunun için gereken malzemeler boş bir pet şişe, kahverengi şeker, maya, su ve makastır. İlk olarak pet şişeyi ikiye ayırın. Alt kalan kısmın içerisine su ve şeker karışımını ekleyin. Daha sonra içerisine maya ekleyin. Mayayı karıştırmayın. Daha sonra pet şişenin üst kısmını yani kapak kısmını altı kısma geçecek şekilde yerleştirin. Karışımın kokusunu alan sivrisinekler buraya doğru hareket edeceklerdir. Kapaktan içeri girip mayalı suya yapışacaklardır ve geri çıkamayacaklardır. Aşağıdaki Videoda Detayla vardır.

Asya Ot Esanslı Mum Yöntemi

Bu mumlar yandıktan sonra kendisine sivrisinekleri çekecektir. Sivrisinekler bu esans kokusuna yaklaştıklarında mumun ateşi ile öleceklerdir. Asya ot esanslı mumlar mağazalarda bulunmaktadır. Ayrıca istediğiniz şekilde olanı satın alabilirsiniz.

Sivrisinek Karasinek Doğal Korunma
Sivrisinek Karasinek Doğal Korunma

Ev Yapımı Sivrisinek Spreyi

Günümüzde ev yapımı esans yağlı sivrisinek spreyleri de bulunmaktadır. Bunları kendinizin yapması biraz zordur. Çünkü gerekli malzemeleri bulamayabilirsiniz. Fakat doğal oldukları için zararlı değildirler. Bunları da mağazalarda bulabilirsiniz. Ev yapımı sivrisinek spreyleri oldukça işe yarayacaktır.

Ev Yapımı Bitki Özlü Sivrisinek Spreyi

Kurumuş lavanta sivrisineklere çok çekici gelmektedir. Bu yüzden bu bitki özünün kullanılarak yapılacağı bir böcek ilacı, sivrisinekleri çok güzel avlayacaktır. Tuvalet ispirtosu ve damıtılmış su ile karıştıracağınız bu sprey sayesinde sinekler teker teker ölecektir.

Doğal Sivrisinek Kovucular – Bebekler ve Çocuklar İçin Alternatif

Limon ve karanfille sivrisineklerden kurtulma yöntemi.

*Yazın sivrisineklerle başınız dertte mi?
*Bebek veya akvaryum nedeniyle sivrisinek ilacı kullanamıyorsunuz?!
*Sorun değil! Yeşil limonu ortadan ikiye bölün ve karanfilleri üstüne batırın.
*Bu yeşil ”bombayı” cam kenarına koymanız yeterli olacaktır.
*Ayrıca odanıza güzel koku da verecektir.

Sivrisinekleri öldürmek için pek çok yöntem vardır. Eğer kimyasal yöntemlere başvurmak istemiyorsanız, doğal kovucular ile iş birliği yapabilirsiniz. Örneğin meyve ağaçlarına yarasalar gelir. Aynı şekilde sineklerde meyve ağaçlarına gitmeyi sever. Bir yarasa yüzlerce sineği tek lokmada yiyebilir. Evinizin yakınına böyle bir ağaç dikerek sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Sivrisinek Yakalama

Sivrisinek  Yakalama öldürme uzaklaştırma teknikleri ve yolları basit ama etkili yolu. Sivri sinek sezonu açılıyor. Basit bir sivrisinek tuzağı yapmayı öğreteceğiz. Evde, işyerinde, hatta etrafınızdaki bütün yerlerde kullanmak isteyeceğiniz bir proje olacak.

Dış kaplamasını daha güzel kaplayıcı ile kaplarsanız şekil açısından da güzel olacaktır. Bu projede en temel malzemeler kullanıldığından dolayı yönteme dikkatinizi çekmek istedik sadece.

Anladığım kadarıyla şeker sineği kapalı kısma çekecek kimyasal tepkimeden dolayı o bölgede karbondioksit yoğun olarak mevcut olduğundan sinek bu bölgeye yaklaşınca başı dönecek , tansiyonu yükselecek :) ve ardından  başımız sağolsun.

Fikir ve çalışması orjinal olmuş. Çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek eksikleri giderilebilir.

İhtiyacımız olan şey temelde:

  • 200 mili litre su.
  • 50 gram kahverengi şeker.
  • 1 paket maya (herhangi bir süper market bakkalda bulunur ekmek mayası) ve bir 2 litrelik plastik bir kola gazoz cola şişesi.

Nasıl Yapılır ?

1. Plastik şişeyi şekildeki gibi kesin.
2. Sıcak su ile kahverengi şekeri karıştırın. Soğumasını bekleyin. soğuduğu zaman şişenin alt yarısına dökün.
3.Mayayı ekleyin. Karıştırmaya gerek yoktur. Karbondioksit oluşturun.
4. Şişenin diğer yarısı, baş aşağı, huni şeklinde yerleştirin.
5. Siyah bir şey ile (bant) şekildeki gibi sarın ve evinizin bir köşesine koyun.

İki hafta sonra sivri sinek ve şişe içinde ölü sivri sinek miktarını göreceksiniz.

Sivri sinek siteleri üreme, evlerine temizlik ek olarak, okullar, çocuk yuvaları, hastaneler, evler, çiftlikler, çiftlikler, çiftlikler, kreşler çok yararlı bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Önemli not; En zehirli sivri sinek türü Anofel Anopheles cinsidir ve 380 400 çeşiti vardır. Sıtmaya neden olan parazitler taşırlar. En önemli ve tehlikesi cinsi Plasmodium falciparum bilinir. Böceklere dikkat edin aynı zamanda kenelere de dikkat edin sağlıklı sineksiz günler dileriz.

Kara sinekleri yakalama ve uzaklaştırma öldürme tekniklerini anlatacağım. Bizim köyde bolca vardır kara sinek nasıl öldürür ve yakalardık? Sineklik denen plastik alet ile öldürürdük . Fantezi tarafı ise paket lastiği ile öldürmekti. Kara sineklerin en sevdiği şey karpuz ve gıda ürünleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp'dan Sor