Akrep İle Mücadele Yöntemleri Nelerdir

akrep ile mücadele yöntemleri nelerdir
akrep ile mücadele yöntemleri nelerdir

Akrep ile mücadele yöntemleri çeşitli şekillerde olabilir. Bunlar nelerdir ?Akreplerin yaşadıkları alanları iyi bilmemiz gerekiyor. Bunları bildikten sonra, akrep ile mücadele yöntemlerini deneyebilirsiniz. Önem sırasına göre listeleyecek olursak.

  1. Profesyonel Akrep İlaçlama Hizmeti : Akrep ile mücadelede en başta bunu düşünmelisiniz. Kaliteli, işinde uzman bir ilaçlama firması akrep sorununuzu kısa zamanda çözecektir. Sizlere gerekli bilgileri verecektir. Firmamız akrep ilaçlama hizmetinde oldukça deneyimlidir, aşağıdaki iletişim bilgimiden hızlıca görüşüp fiyat ve bilgi alabilirsiniz.
  2. Akrepleri Bulmak Önemlidir: Akrepleri öldürmenizin ilk aşaması onları bulabilmektir. Dikkatsiz gözlerle akrepleri bulmak pek olası değildir. Akrepleri evde veya bahçenizde nemli alanlarda, çatlaklarda, oyuklarda aramalısınız. Ev içinde arayacağınız ilk yer mutfak alanları olmalıdır. Akeplerin besin bulabileceği her ortama bakılmalıdır. Kiler olan evlerde özellikle kilerinize bakmanız gerekir. Geceleri daha aktif olduklarında gece izlerini sürebilirsiniz, akreplerin kabukları mor ötesi ışıkta geceleri parlar. Evinizde mor ötesi ışık yayan fener var ise geceleri bununla kolayca akrepleri bulabilirsiniz.
  3. Akrebi bulduk, nasıl ödürebiliriz : Akrepler çok hızlı hareket etmezler, öldürülmeleri kolaydır. Akrebi bulduktan sonra kişisel güvenlik önlemlerinizi almalısınız. Sert kalın bir ayakkabı veya ayaklarınızı kalınca saracak havlu gibi başka bir şey ayağınızda olsun. Sonrasında sert bir cisim ile hızlıca vurarak akrebi etkisiz hale getirebilirsiniz.
  4. Akrep İle Mücadele de Korunma Yöntemleri Nelerdir : Akrepler evlere besin bulmak amacı ile girerler, evlerinizde döküntü halinde yiyecek olmamalıdır. Dolap altları gibi yerlerde yiyecek döküntüleri olabilir, bunlar düzenli olarak temizlenmelidir. Mümkün olduğunca dağınık eşyalar olmamalıdır. Kiler tarzı her şeyin üst üste olduğu yerler olmamalıdır. Karışık giysi dolapları olmamalıdır. Bahçe gibi alanlarda dağınık yığıntılar olmamalıdır. Bahçe alanlarında temizlenmemiş otlar, düzensiz çalılık alanlar, kayalık gibi alanlar mümkün olduğunca bırakılmamalıdır.
  5. Akrepten Korunmada Doğal Yöntemler : Tavuk ve kediler akrep avlayabilirler. Mümkün ise bahçenizde tavuk barındırabilirsiniz, evlerinizde kedi besleyebilirsiniz.  Fareler için olan yapıikanlı tuzakaları şüphelendiğiniz alanlarda kullanabilirsiniz.
  6. Akrepleri Uzaklaştıran Yöntemler : Akrepleri bazı yöntemler ile evinizden uzak tutabilirsiniz. Evin etrafında borik asit ile bir çizgi oluşturabilirsiniz. Borik asit akreplerin sert kabuğunu çizip rahatsızlık verecektir. Aynı şekilde tarçın tozu ve lavanta kokusuda akrepleri uzak tutmak için kullanılacka yöntemlerdir.
  7. Akrep İle Mücadele Pasif Yöntemleri Nelerdir : Yapısal eksiklikleri tamir edin. Örneğin kırık, çatlak, oluk gibi yerleri sıva yapıp kapatın. Nemli alanlarınız var ise nemin kaynağını bulup çözümünü yapın. Etrafta yiyecek bırakmayın.

Akrep hakkında geniş bilgi almak için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.

Akrep ilaçlama hizmetinin nasıl yapıldığını okumak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Akrep İlaçlama Hizmetinde

En uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp'dan Sor