gümüşçün gümüş böceği ilaçlama
Ergin Gümüşçün (Gümüş Böceği) Resmi

Gümüşçün Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüşçün, gümüş böceği ilaçlama da yılların verdiği deneyim, bilgi birikimine sahibiz. Sorununuzu %100 güvenilir, garantili şekilde çözüme ulaştıracağımıza inanıyoruz. Gümüşçün (Gümüş Böceği)  hakkında sizi bilgilendiriyoruz. Gümüşçün (Gümüş Böceği) problemininizin çözümünü sözlü olarak iletiyoruz. Alınması gereken korunma yöntemlerini ve ilaçlama öncesi – sonrası yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Gümüşçün (Gümüş Böceği) yaşadığı yer açısından ilaçlama sektöründe zor çözülen sorunlardan biridir. Haşere İlaçlamasında profesyonel bir ekibin ilaçlama yapmasını tavsiye ederiz.

Aşağıda Gümüşçün (Gümüş Böceği) hakkında tüm detayları okuyabilirsiniz.

gümüş böceği ilaçlamada kullanılan matabi
Matabi Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüşçün Gümüş Böceği İlaçlama Nasıl Olur ?

  • Gümüşçün gümüş böceği ilaçlama da SC (Solüsyon Konsantre) grubu ilaçlar kullanılmaktadır.
  • Kullanılacak haşere ilaçları, Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlar olmalıdır. Biyosidal haşere ilaçları halk sağlığı alanında kullanılan ilaçlardır. Halk Sağlığı alanında kullanılan ilaç listesi linktedir.
  • İlaçlama ekibi gerekli olan kişisel koruyucu ekipmanlarını kullanmalıdır. Maske, eldiven, tulum vb.
  • İlaçlama uygulaması matabi yardımı ile yapılmaktadır.
  • Uygulama sırasında ev halkı içeride bulunabilir, evi boşaltmaya gerek yoktur.
  • İlaçlama hizmetinde ve sonrasında haşere ilacının kuruması beklenilmelidir.
  • Uygulama yapılan yerler genel olarak evin ücra kenarlarıdır.
  • İlaçlama ekibi ayrıldıktan sonra 2-3 gün uygulama yapılan yerlerde deterjanlı temizlik yapılmamalıdır.
  • İlaçlama ve sonrasında ev halkı normal yaşantılarına devam edebilirler.

Gümüşçün Gümüş Böceği

Açıklama

Gümüşçün gümüş böceği kanatsız, basit yapılı, kafa tipi balığa benzeyen bir böcek türüdür. beyazdan koyu kahverengiye kadar gümüş renk tonlarında olabilir. Adını da bu renk tonlarından almıştır.

Gümüşçün gümüş böceğinin boyları 13 – 25 mm arasındadır. Gümüşçün böcekleri genellikle gece aktifdir ve geceleri görülme olasılığı yüksektir. Gündüz evlerde pek gözükmezler ama gözükmese bile çok yaygındır.

Yumurtadan yeni çıkan gümüşçünler beyaz renktedir, yaşlandıkça renkleri koyu griye, kahverengine dönmektedir. Tüm evrelerinde metalik bir renk görülür. Gümüşçünlerin bir çok çeşidi gözsüzdür, bazılarında iki küçük bileşik göz bulunmaktadır.

Gümüşçün tamamen kanatsızdır, uzun antenleri vardır. Bir balığı andırır şekilde hareket eder. Işıktan kaçınırlar ve hızlı hareket ederler.

Gümüşçün böceği anten gibi bazı uzuvlarını yenileyebilirler. İyi yaşam koşullarında 3 yıla kadar yaşayabilirler.

Gümüşçün Gümüş Böceği Yaşam Alanı

Gümüşçün gümüş böceği tüm dünyada bulunan geniş aileli bir haşere türüdür. Nemli bölgelerde daha yaygındırlar. Yaşaması için ideal bağıl nem oranları %75 – 95 arasındadır. Kentsel alanlarda evlerde, tavan arasında, bodrumlarda, küvet içlerinde, lavabolarda, mutfakta, eski kitaplar ve beslenebileceği diğer alanlarda  bulunabilirler.

Gümüş Böceği Yaşam Şekli ve Ekoloji

Gümüşçün böceği, bağırsakları taraından üretilen cellulase sayesinde Selülozu kendi kendine sindirebilir. Gümüşçün böceğinin yaşamını devam ettirebildiği çok fazla yiyecek vardır. Bunlar;  Polisakkarit içeren malzemeler, nişastalı ürünler, dekstrin içeren yapıştırıcılar, kitap ciltleri, kağıtlar, halı, giysi, kahve, kepek,pamuklu ürünler, saç döküntüleri, su bazlı bazı boyalar, fotoğraflar, alçı, şeker.

Gümüşçün Gümüş Böceği Zararları

Gümüşçün böcekleri tüketimleri yüzünden ev zararlısı olarak kabul edilirler. Bu haşere gıdaların kontaminasyonundan ve diğer zararlardan sorumlu olmasına karşın hastalık bulaştırmaz.

Gümüşçün böceğinin yiyebileceği çok fazla yiyecek bulunduğundan bir çok şekilde zarara yol açabilirler. En çok zararı verdiklerin alanlar, halılar, kitaplar, giysilerdir. Kıtlık zamanlarında yemek alışkanlıklarını genişletebilirler. Gümüşçün böceği nemli ortamlarda bir şey yemeden 1 seneye kadar yaşayabilir.

Doğal düşmanları kulağakaçanlar, kırkayaklar ve bazı örümcek türleridir. Japon sediri uçucu yağı kovuculuk özelliği taşır. Gümüşi akçaağaç özü doğal bir gümüş böceği ilacıdır.

Sık Sorulan Sorular ?

Gümüşçün (Gümüş Böceği) Nasıl Yok Edilir ?

Gümüşçün (Gümüş Böceği), bireysel uygulamalarla yok edilmez. Profesyonel bir haşere ilaçlama firmasından destek almanız gerekir. SC (solüsyon konsantre) bazlı biyosidal intektisitler gümüşçün ilaçlamasında kullanılır. 15 gün aralıklı 2 uygulama almanız tavsiye edilir.

Gümüşçün (Gümüş Böceği) Isırırmı ?

Gümüşçün (Gümüş Böceği) ısırmaz, sık sık kulağakaçan ile karıtşırılmaktadır. İkisinin yaşam alanları tamamen farklıdır.

Gümüşçün (Gümüş Böceği) Zararlımı ?

Yukarıda açıkladığım gibi gümüşçün hastalık yapıcı mikroorganizmalar taşımazlar ama ev eşyalarına zarar verebilirler.

Gümüşçün (Gümüş Böceği) Niye Neden Olur ?

Genelde ev ortamlarına koliler, ahşap malzemeler, yeni yapılan parkeler, selüloz içeren her türlü malzeme ile gelebilirler.

Gümüşçün (Gümüş Böceği) Duvara Tırmanırmı ?

Hemen hemen her tür yüzeye tırmanabilirler.

Gümüşçün (Gümüş Böceği) İlaçlamada

En uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir