İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde hizmet vermekteyiz, her tür haşere problemleriniz için aşağıda telefon numaralarından bilgi alabilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

GSM: (0542) 374 3461   Telefon: (0216) 374 34 61

Apartman bahçe alanı ortak alan ilaçlama
Bahçe haşere, böcek, kene ilaçlama

Bahçe ve apartman ortak alanları ilaçlama

Bahçe ve apartman ortak alanları ilaçlama profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. Yanlış bir ilaç kullanımı, geri dönülmez şekilde bahçenize zarar verebilir. Haşere cinsine göre doğru ilaç, doğru dozaj ve doğru ilaçlama alanları önemlidir. Biyosidal ürünler kullanan güvenilir bir haşere ilaçlama firması bu konuda yardımcı olacaktır.

Türk insanı doğada oturmayı, gezmeyi, çay içmeyi, uyumayı, piknik yapmayı sever. Helede müstakil bir evimiz var veya apartmanımızın güzel bir bahçesi var. Değmeyin keyfimize der misali, her akşam çaylarımız içilir, börekler yenir, çekirdekler çıtlatılır. Güzel hoşsohbet zamanlar geçiririz.

Hoş sohbet zamanlarımızın kötü, umulmadık sonuçlara gitmemesi için bahçemizi düzenli haşere kontrolünden geçirmemiz gerekmektedir. Açık alanlarda her türlü böcek olabilmektedir, ısırdıklarında alerjik reaksiyon ve benzeri semptomlar görülebilir.

Açık alanlarda çocuklar oldukça dikkatsizlerdir, çocuklar açık alanlarda özellikle böcek vb. haşerelere karşı çok meraklılardır. Bu merakları bazen kötü sonuçlanabilir. Biz büyükler bu gibi tehlikeleri önceden farkedip, çeşitli tedbirleri almakla yükümlüyüz. Son yıllarda özellikle “kene” bu konuda önem arz etti. Sonuçlarını hepimiz bilmekteyiz. Bahçelerde haşere kontrolü bundan dolayı önemlidir.

Bahçelerimizde tek sorun bizler için değil çeşitli bitkiler, çiçekler, ağaçlar içinde geçerli. Bir ağacı, bitkiyi normal sağlıklı bir şekilde görmek isteriz. Bazen ağaçlara, çiçeklere çeşitli haşereler musallat olmaktadır. Zamanında müdahale edilmediği takdirde istemediğimiz görüntülere sebebiyet verebilir. Örnek vermek gerekirse, karıncalar bitki kök çevrelerindeki toprağa yuvalanarak bitkinin kuruyup ölmesine yol açmaktadır.

Tırtıl ilaçlama
Tırtılın yaptığı hasar

Özellikle İstanbul’da tüm semtlerde bahçelerdeki ortak sorun tırtıl olmuştur, bahçe alanındaki veya ortak alanlardaki her türlü ağaca girerek kısa zamanda tüm bahçenizi istila etmektedir. İstanbul içinde özellikle yoğun tırtıl olan bölgelerde ilaçlama hizmetinin alınması zaruridir.

Aynı şekilde mesire alanlarınında düzenli periyodik olarak ilaçlama hizmeti alması gerekmektedir. Özellikle Kene, akrep problemlerine çok rastlamaktayız.

Bahçelerde ve apartman ortak alanlarında sık karşılaştığımız problemler şunlardır;

  • Yazları özellikle dut ve meyve ağaçlarının bulunduğu yerlerde tırtıl problemi
  • Evcil hayvan besleyen semtlerde, dış alanlarda kedi beslenen semtlerde yoğun pire problemi yaşanmaktadır.
  • Çeşitli kümes hayvanı beslenene veya güvencin benzeri kuşların olduğu bölgelerde kuş bitine rastlamaktayız.
  • İstanbul’un bazı semtlerinde akrep ve çıyan popülasyonu fazladır. Bina çevresi ve yapı müsait ise yuvalanacak alanlarda yuvalanır ve çoğalırlar.
  • Kemirgen problemi en çok rastladığımız sorunların başında gelmektedir.
  • Bahçe alanında sıklıkla sulama yapılıyorsa veya sürekli nemli kalan bölgeler varsa uçan haşere (drenaj sineği, sivrisinek ) problemi olmaktadır.
  • Kurban bayramı sonrası karasinek problemi yoğun gözükmektedir.
  • Evcil hayvan olan bölgelerde kene problemi yaşanmaktadır.

Çalışkan haşere ilaçlama olarak bahçelerinizde ki haşere probleminizde tam destek sunarız. Kullanacağımız ilaçlar tamamen biyosidal ilaçlar olup, sadece hedeflenen canlı türlerini yok eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir