İstanbul’da Böcek İlaçlama Hizmetinde En Uygun Fiyatlar ve Bilgi İçin Arayabilirsiniz

0542 374 3461

Böcek İlaçlama Güvenlimi ?

Böcek İlaçlama Mutfak İnceleme

Haşere ilaçlama uygulamalarında biyosidal grup ilaçlar kullanılır. Biyosidal ilaçlar kullanılabilecek en güvenli İlaçlardır. Bu gruptaki ilaçların genel özellikleri şunlardır ;

 • Biyosidal ilaçlar, çevre ve halk sağlığında kullanılan ilaç grubudur. İnsanların yaşadığı yerlerde bu grup ilaçlar kullanılır.
 • Biyosidal ilaçlar sadece hedef canlıya etkilidir. Hedef dışı canlıların etki görmesi minimum düzeydedir. (kedi, köpek vb evcil hayvanlar)
 • Biyosidal ilaçların çevreye daha az atık bırakır. Çevre koşullarında belli bir periyotta parçalanmaktadırlar.
 • Biyosidal ilaçların ortalama çevrede kalıcılıkları 3 aydır.
 • Biyosidal ilaçların uygulama yöntemleri haşere çeşidine ve ortama göre değişiklik gösterir.
 • Biyosidal ilaçlardan zehirlenme olasılığı çok düşüktür. Zehirlenme mg/kg şeklinde hesap edildiğinden, bir insanın zehirlenmesi nerdeyse imkansızdır.
 • Biyosidal ilaçların ilaç etiketlerinde gerekli güvenlik önlemleri, uygulama şekilleri bellidir.

Böcek ilaçlarının zararlaları hakkında yazdığımız makale linktedir.

Böcek İlaçlama Fiyatları 2022 2023

Haşere ilaçlama fiyatları, bir çok değişkene göre farklılık göstermektedir. Çalışkan Group İlaçlama olarak minimum Ortalama fiyatlarımız 300 TL – 500 TL arasındadır.

Böcek İlaçlama fiyatlarımızı etkileyen unsurlar şunlardır ;

 • Haşerenin türü ve yoğunluğu
 • İç ortam, dış ortam
 • Uygulama yapılacak yerin il ve ilçesi gereklidir.
 • Uygulama yapılacak yerin metrekaresi gereklidir.
 • Haşere probleminin ulaşılabilir bir yerde olup olmaması
 • Gidecek personel sayısı
 • Uygulamanın tahmini süresi
 • Kullanılacak ilaç çeşidi ve yoğunluğu

Evde Böcek İlaçlama Kaç Gün Sürer ?

Böcek ilaçlama inceleme ve fiyat
Böcek ilaçlama inceleme ve fiyat

Böcek ilaçlama genel uygulaması 100-150 M2 ev için yarım saat sürer. Haşerenin türü, yoğunluğu ve uygulama yöntemine göre bu süre çoğalabilir. Genel kokusuz uygulamada ev 1 saat içinde kullanılabilir.

Kokulu böcek ilaçlama uygulamalarında minimum 24 saat eve girilmemelidir. Alan spreyleme kullanılan böcek ilaçlamalarında minimum 8 saat eve girilmemelidir.

Ev İlaçlama Fiyatı Ne Kadar ?

Firmamızda genel ev ilaçlama fiyatları değişmekle beraber Ortalama 300 TL – 500 TL arasındadır.

Ekstrem bir durum olmadığı sürece uygulamada fiyat değişikliğine gidilmez. Özel durumlarla karşılaştığımızda gerekli şekilde müşteri ile  konuşulur.

Böcek İlaçlama Sık Sorulan Sorular

Kokusuz Böcek İlaçlama Nedir ?

Modern ilaçlama uygulamalarında kokusuz böcek ilaçları kullanılır. Evlerde kullanımı yaygındır, müşteriye konfor sağlar. Kokusuz ilaçlar eski yöntem olan kokulu ilaçlardan daha iyi problemi çözmektedir. Spreyleme yöntemi ile uygulanmaktadır.

Jel Böcek İlaçlama

Şırınga formunda böceklerin yemesi için hazırlanan jel formunda böcek ilaçlarıdır. Tamamen kokusuz ve zararsızdır, uygulama yerleri ellerin değebileceği yerler değildir. Bazı böcek türleri için çok etkili bir yöntemdir. Alman hamam böceği ve karınca için yaygın şekilde kullanılır. Piyasada çok çeşit jel ilaç bulunmaktadır. Fiyat aralıkları 50 TL ile 1000 TL arasındadır.

Kokulu Böcek İlaçlama

EC (Emülsiyon konsantre ) ilaçlar ile yapılan böcek ilaçlamalara kokulu ilaçlama denir. Kokulu ilaçlar profesyonel kullanıcılar içindir. Eskisi kadar çok kullanılmamakla beraber mecburen kullanılmak zorunda kalınan durumlar olmaktadır. Halk arasında da ilaçlama dendiğinde aklan gelen ilaç grubudur.

ULV İle Böcek İlaçlama (Soğuk Sisleme)

ULV (Ultra Low Volume) bir tür makinedir. İçinde bulunan sıvı malzemeyi çok ince tanecikler de havaya püskürtür, bu işleme soğuk sisleme denir. Sıvıyı buhar kadar incelttiği için havada bir sis gibi gözükür. Bu kadar ince yapıda ilacı püskürttüğü için tüm noktalara ilaç nüfus eder. Erişilmesi zor yerleri olan kapalı alanlarda kullanılması iyi sonuçlar vermektedir. Dezenfeksiyonda covid döneminde yoğun olarak kullanılmıştır.

Böcek İlaçlama Uygulamasında Evde Kalınır mı ?

Böcek ilaçlamasında haşere türü ve yapılacak uygulama yöntemine göre teknik ekip evde kalınıp kalınmayacağını söyler. Genel ilaçlama uygulamasında evden çıkılmaz. Kokulu ilaçlama uygulamalarında evden çıkılmalıdır. ULV uygulamalarında evden çıkılmalıdır.

İlaçlanan Eve Böcek Girer mi ?

Haşere ilaçlamada amaç yaşam alanının etrafına görünmez bir bariyer oluşturmaktır. Bu bariyerden içeri giren böcek ilaca temas edeceğinden 24 saat içinde ölecektir. Amaç yaşam alanında böceklerin yuvalanmamasını sağlamaktır.

Ev ilaçlama İnsana Zarar Verir mi ?

Böcek İlaçlama mutfak İnceleme
Böcek İlaçlama mutfak İnceleme

Ev ilaçlama insan zarar vermez, haşere verir. Haşereler dolaylı yollardan insanlara hastalık bulaştırırlar. İlaçlama, haşerelerden kaynaklı hastalıkların önüne geçmede önemli bir unsurdur. Böcek ilaçlamalarında kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığı halk sağlığı mücadelesinde kullanılan biyosidal grup ilaçlardır. Hedef canlı dışındaki canlılara zararı en düşük düzeydedir. Ek uyarıları uygulama öncesi ve sonrası müşterilerimize yapmaktayız.

Ev ilaçlama Kaç Saat Sürer ?

Genel ev ilaçlama, ortalama 0-150 m2 evler için 20 dakika, 30 dakika arasındadır. Bu süre yapılacak uygulama yöntemi, haşere türüne göre artabilir, azalabilir.

İlaçlama Sonrası Ev Temizlenir mi ?

Haşere ilaçlama sonrası ev temizliğini tavsiye etmiyoruz. Genel ilaçlama evin sadece duvar kenarlarına yapılır. Kenarlar hariç normal temizliğinizi yapabilirsiniz. Duvar kenar köşeler temizlenmemelidir. İlaçlama öncesi temizlik yapılması ilaçlama açısından daha iyidir.

Böcek İlaçlamada Garanti Var mı?

Haşere İlaçlama uygulamalarında ilk uygulamada garanti söz konusu değildir. Garantiyi 2. uygulama sonrası veriyoruz. Bazı durumlarda 3. uygulama sonrası garanti veriyoruz.

İlk uygulamada garanti veren firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Böcek sorunlarını ilk uygulamada çözebileceğini iddia eden kişiler, deneyimsiz ve acemi kişilerdir.

En İyi Böcek İlacı Nedir, Hangisidir ?

Böcekler sadece köşeleri takip eder, bir çok haşere sorununda köşeleri ilaçlamak yeterlidir.
Böcekler sadece köşeleri takip eder, bir çok haşere sorununda köşeleri ilaçlamak yeterlidir.

Bu soru sıklıkla bize sorulan soruların başında gelir. En iyi böcek ilacı probleminizi çözen ilaçtır. En pahalı ilacı alıp problemi çözülmeyen çok müşterimiz oldu.Önemli olanın ilaç değil, uygulamayı yapan teknik personel olduğunu düşünüyoruz. Piyasada bulunan bir çok haşere ilacı iyi şekilde hedef canlıya etki eder. İlaçlama firmaları müşteriyi yanıltır şekilde bazı markaları ön plana çıkararak haksız rekabet doğurmaktadır.

Çalışkan ilaçlama olarak biz İlaç seçimlerimizde Türk Üretici Firmalarını tercih etmeye çalışıyoruz. Bize göre Bir çok Türk ilaç markası sahada Dünya markalarından daha iyi sonuçlar vermektedir. Safa Tarım ürünleri, Aydın kimya vb firmalar çok kaliteli biyosidal ürünler üretmektedirler.

En İyi Böcek İlaçlama Şirketi ?

En iyi ilaçlama şirketi, kaliteli kendini ispat etmiş ilaç kullanan, firmasındaki ekiplerine düzenli eğitim veren, dünya trendlerini takip eden, böcek çeşidine göre en iyi uygulama bilen firmadır.

İlaçlama tamamen bilgi ve tecrübeye göre kalite kavramı gelişir. Kaliteli firmalar sektörde uzun süre çalışmaktadır. Kalitesiz firmalar zaten sektörde tutunamaz ve 2 sene içinde kapatırlar. Firmamız sektörde 12 senelik deneyim ile yüksek müşteri memnuniyetine sahiptir.

Haşere Türlerine Göre İlaçlama Uygulamaları

Tahta kurusu ilaçlama   |  Uyuz Böceği İlaçlama   |   Akrep İlaçlama   |  Pire İlaçlama   |    Gümüşçün (Gümüş Böceği) İlaçlama   |   Çıyan İlaçlama    |     Hamam Böceği İlaçlama    |     Kene İlaçlama   |    Tahta Kurdu İlaçlama  |   Alman Hamam Böceği İlaçlama    |   Eşek Arısı (Yaban Arısı) İlaçlama  |     Kahverengi Kokarca Böceği İlaçlama   |    Fare İlaçlama    |    Oryantal Şark Hamam Böceği İlaçlama    |     Karınca İlaçlama   |    Tesbih Böceği İlaçlama    |     Salyangoz İlaçlama    |     Kalorifer Böceği İlaçlama

 

Böcek İlaçlama Sık Sorulan Sorular ?

Net fiyat söylemek zor olacaktır. Doğru fiyatlandırma için bizimle görüşmeniz gerekecektir. Telefonda ilaçlama yapılacak haşerenin türü, İl, ilçe ve bir kaç soru tarafımızdan sorulur.

Ortalama Genel ilaçlama fiyatları şu şekildedir.
0-100 metrekare: 300 TL
100-150 Metrekare: 400 TL
150 metrekare ve üzeri için aramanız daha uygun olur.

SC grubu kokusuz ilaçlar ile ilaçlama işlemi yapılır. Yaşam alanlarında sadece duvar kenarları ilaçlanır.